Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.
Vydejte se na Nordic Walking Tour 2016

Nordic walking Tour 2016 je pozvánkou pro milovníky tohoto sportu k procházkám krásnou přírodou naší republiky i příležitostí k dalším nachozeným kilometrům.

Křížovkářská liga

Luštíte rádi křížovky? Máte rádi soutěže? Pokud jste odpověděli na obě otázky ano, máte možnost účastnit se soutěže s názvem Křížovkářská liga pro seniory.

Seznamka, která spojuje mladé lidi a osamělé seniory

Nedávno se objevila unikátní seznamka, seznamka, která spojuje generaci mladých a generaci dříve narozených.

PC kurzy na Smíchově v září a říjnu 2015

Chcete se naučit na PC nebo se chcete zdokonalit v práci na PC? Pokud ano, jsou pro vás připraveny PC kurzy v pobočce městské knhovny v Praza na Smíchově.

Světový den vody

Voda je na první pohled obyčejná tekutina, se kterou se denně setkáváme a kterou denně používáme. A přitom si mnohdy neuvědomujeme její důležitost. Voda je jednou z nezbytných podmínek k životu, bez vody by nemohl existovat na Zemi život. Světový den vody je připomínkou její důležitosti.

Světový den ledvin

Každý druhý březnový čtvrtek si na Světovém dni ledvin připomínáme význam ledvin pro náš život i nutnost prevence onemocnění tohoto životně důležitého orgánu.

Zahájen druhý ročník projektu ROZCHODÍME CIVILKY!

V současné době probíhápo celé ČR projekt Rozchodíme CIVILKY. První ročník tohoto projektu byl úspěšný. Zveme vás k účasti na druhém ročníku tohoto projektu.

Cestopisné přednášky

Zajímá vás život a příroda v různých zemích světa? Pokud ano,na cestopisných přednáškách, probíhajících v lednu v Městské knihovně se dozvíte mnoho zajímavých informací.

Lepší prevence než demence

O prevenci demence, deprese a dalších nemocech se dozvíte na přednášce na téma Lepší prevence než demence.

Jak se bránit sexuálním problémům v seniorském věku?

Láska i ta fyzická kvete i v pozdním věku. Bohužel bývá spojena s mnoha problémy, které ji komplikují. O které problémy se jedná a jak se jim bránit?

Pochod proti diabetu

Pochod proti diabetu je akce konaná v rámci Světového dne diabetu, který je 14. listopadu. Cílem této akce je nejen si připomenout nebezpečí diabetu, ale také způsoby, jak proti němu účinně bojovat.

Světový den chronické plicní obstrukční nemoci

Chronická plicní obstrukční nemoc je jedna z nejčastějších příčin úmrtí, invalidity a nemocnosti. Možnosti léčby této nemoci záleží na jejím včasném odhalení. Světový den chronické plicní obstrukční nemoci má za cíl informovat širokou veřejnost o této nemoci i o možnostech prevence.

Světový den diabetiků

Světový den diabetiků není pouze připomínka vynálezce inzulínu, ale také významu zákeřné nemoci jménem diabetes. Světový den diabetiků má za cíl informovat veřejnost o této nemoci i o možnostech prevence.

Pozvánka do čajovny

Chladné podzimní dny nelákají k pobytu venku. Není však třeba být doma. Jednou z možností, kam jít, je navštívit čajovnu, kde můžete nejen relaxovat v klidném prostředí u šálku čaje, ale také se účastnit některé z akcí čajovny.

Rok české hudby

Hudba je součástí naší národní identity, staré české přísloví říká: "Co Čech, to muzikant." Rok české hudby je oslavou nejen české vážné hudby, ale veškeré naší kvalitní hudby.

Světový den výživy

Světový den výživy, vyhlášený v roce 1979 organizací OSN pro výživu a zemědělství (FAO) připadá na 16. října. Tento den je připomínkou nejen na obyvatele rozvojových zemí, trpících hlady, ale také na stále rostoucí počet lidí trpících obezitou a zdravotními problémy, které obezita přináší.

Světový týden kostí a kloubů

Onemocnění kostí a kloubů nám může nejen ztrpčit život, ale může nás také vyřadit z běžného života. Světový týden kostí a kloubů, který začíná 12. října je věnován prevenci i léčbě těchto onemocnění.

Světový den artritidy

12.října si připomínáme Světový den artritidy. Cílem tohoto dne je informovat veřejnost o tomto onemocnění, o tom, jak mu předcházet i jak zlepšit jeho průběh.

1.říjen – Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů se na celém světě slaví již od roku 1998. Jeho cílem je poukázat na hodnoty, které mohou senioři společnosti nabídnout i na to, že aktivní život není omezen věkem.

Kam na bezlepkové jídlo

Stále roste počet lidí, kteří musí držet bezlepkovou dietu a kteří musí na výletech a rekreacích řešit otázku stravování. Mnohé restaurace vycházejí těmto lidem vstříc a nabízejí bezlepková menu. Avšak i v běžných restauracích se lze najíst bezlepkově a nemusí se jednat pouze o zeleninový nebo ovocný salát.

Ochutnejte korejskou kuchyni

Zpestřete si svůj jídelníček tradičními korejskými jídly. S kvalitními ingrediencemi z obchodu s korejskými potravinami si můžete pochutnat na výtečných korejských jídlech. Korejská kuchyně je nejen chutná, ale i zdravá.

Vánoční tradice a historie Vánoc

K Vánocům patří neodmyslitelně bohatě nazdobený stromeček. Podle tradic by měl být jehličnan na Štědrý den vztyčen a ozdoben vánočními ozdobami.

Listopadové číslo časopisu ,,Můžeš\\

Listopadové číslo přináší kromě jiného rozhovory, reportáže a zamyšlení nad tím, zda je dobré rušit kojenecké ústavy.

Nová kniha ,,Péče o člověka s demencí\

Knihu Joy A. Glennera a kolektivu, která je zamýšlena jako průvodce pro rodinné příslušníky, vydalo nakladatelství Portál.

Další číslo časopisu pro seniory- Radost ve stáří

,,Prolistujte" si další číslo bezplatného časopisu pro seniory Radost ve stáří elektronické podobě.

Portál o čekacích dobách v nemocnicích

Uvedené čekací doby jsou maximální čekací dobou pro danou nemocnici pro neakutní zákroky. V přehledu jsou zákroky, u kterých je čekací doba většinou delší než 2 měsíce. Vyhledávání je možné podle krajů a podle zákroků.

Pomůže v boji s rakovinou adresné zvaní?

Kolorektální karcinom, neboli rakovina tlustého střeva a konečníku (CRC), je v České republice druhým nejčastějším nádorovým onemocněním.

České dráhy testují modernizovaný bezbariérový vůz pro rychlíky a expresy

České dráhy zahájily testování prototypu modernizovaného bezbariérového vozu pro dálkovou dopravu.

Rozhlasový pořad o houbách

Houbaření je česká národní vášeň. Poslechněte si pořad o houbách se zkušeným mykologem Ing. Jiřím Baierem.

Čas pro dobrou věc

Rovná stovka středočeských zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovala pracovní den neziskovým organizacím. Seniorům, autistickým nebo jinak zdravotně znevýhodněným lidem například upravili zahradu, umyli okna a pomohli s úklidem.

Březnové číslo časopisu Můžeš

V březnovém čísle časopisu ,,Můžeš" naleznete zajímavé reportáže např. jaké potíže mají lidé s handicapem, také přehled akvaparků, které jsou vstřícné pro vozíčkáře a mají pro ně uzpůsobeny nejen příjezdy k bazénům apod.

4.číslo časopisu Radost ve stáří

4.číslo časopisu Radost ve stáří ke stažení

Připravuje se Týden rané péče

Raná péče je terénní služba pro rodiny, které vychovávají dítě s postižením. Celý projekt se snaží poskytnout nejen odbornou pomoc, ale také důležitou psychickou podporu. Cílem chystané akce je zvýšit povědomí laické a odborné veřejnosti o tom, jakým způsobem lze tuto službu využít.

Titulem Banka bez bariér 2011 se pyšní ČSOB

Během října letošního roku se čtrnáct vozíčkářů vydalo hodnotit bezbariérovost bank v České republice. Bylo hodnoceno 6 největších retailových bank ve všech krajích.Nejčastějšími problémy, s jakými se vozíčkáři setkávají v bankách, jsou například vysoko umístěné čtečky karet, znemožňující vstup do pobočky mimo pracovní dobu nebo vysoko umístěný bankomat.

Stát porušuje práva lidí se zdravotním postižením, organizace posílají zprávu do OSN

Přestože se Česká republika zavázala dodržovat práva lidí se zdravotním postižením v rozsahu, který vyplývá z Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením, skutečnost je jiná. Lidé s postižením například nemají rovnoprávný přístup ke vzdělání a na trh práce, nemají ani možnost plně se podílet na dění ve společnosti a v oblastech života, které se jich dotýkají.


© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.