Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.
Kam v září za kulturou?

Přemýšlíte, kam vyrazit za kulturou? Městská knihovna v Praze pro vás připravila ve svých pobočkách pestrý program.

Pražské vstupy zdarma

Rádi byste navštívili pražské památky, muzea, či galerie a nechce se vám platit za vstup? Zde najdete seznam volných vstupů v Praze. Některé objekty jsou bezplatně přístupné stále, jiné např. jednou měsíčně ve vybraný den.

Vlámské a holandské malířství 17. století.

Milovníci malířského umění se mohou těšit na dvě zajímavé přednášky týkající se vlámského a holandského malířství 17. století.

Novoroční koncert orchestru Armády ČR

Orchestr Armády ČR má renomé i tradici. Můžete se těšit na novoroční koncert v podání tohoto známého orchestru.

Vánoční koncert

Milovníky klasických světově proslulých děl potěší vánoční koncert v ústřední Městské knihovně v Praze 1.

Setkání se známou zpěvačkou Yvettou Simonovou

8. prosince máte jedinečnou možnost setkat se se známou zpěvačkou Yvettou Simonovou.

Komplexní péče o dolní končetiny

O dolní končetiny by měli pečovat nejen diabetici. O tom, že jsou i jiné nemoci dolních končetin, než nemoci způsobené komplikací diabetu, jak pečovat o dolní končetiny a další informace se můžete dozvědět na přednášce fyzioterapeuta Mgr. Pavla Klouda.

Pořady pro milovníky historie

Pro milovníky historie jsou připraveny dvě přednášky o době Karla IV. Téma první přednášky je Čtyři manželky císaře Karla IV, téma druhé přednášky je významné stavby císaře Karla Iv.

XXXI. Setkání lidových muzik

Máte rádi českou lidovou muziku? Pokud ano, můžete navštívit již 31. Setkání lidových muzik. Tématem letošního setkání jsou balady a romance.

Jak se bránit jako pacient

Víte, že jako pacient máte nejen své povinnosti, ale i svá práva? Více se dozvíte na přednášce prof. RNDr. PhDr. Heleny Haškovcové CSc.

Senioři píší Wikipedii

Senioři mají jedinečnou možnost, jak se podělit o své celoživotní znalosti a zkušenosti s mladšími generacemi. Mohou se podílet na tvorbě známé internetové encyklopedie Wikipedie i na tvorbě a editaci Knihovny umění.

Hypertenze v kostce

Hypertenze, vysoký krevní tlak patří mezi častá onemocnění, která mohou být nebezpečná. Více informací o tomto onemocnění se můžete dozvědět na přednášce MUDr. Jiřího Holého, internisty a klinického farmakologa interního oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích.

Řecký večer – poznání kultury a životného stylu Řeků

Poznání řecké kultury a životního stylu Řeků

Braňte se obezitě s PhDr. Ivou Málkovou!

Přednáška PhDr. Ivy Málkové, zakladatelky sdružení STOB o obezitě a jak se jí bránit.

Nabídka muzikálů

Nabídka muzikálů na květen a červen 2014

Divadlo U Valšů

Program Divadla U Valšů na měsíc květen v Praze

Vánoční trhy na brněnském výstavišti ve dnech 7. - 16. prosince 2012.

Rodinné pasy a Senior pasy pro vás v sobotu 8.12. od 11:00 do 17:30 připravily následující program:

Adventní benefiční koncert Jaroslava Svěceného

Nadační fond POROZUMĚNÍ Vás srdečně zve na adventní benefiční koncert Jaroslava Svěceného jednoho z nejlepších současných českých houslistů

Festival Janáček Brno 2012

Slevy pro držitele Senior Pasů. Srdečně Vás zveme do Národního divadla v Brně na festival JANÁČEK BRNO 2012, kde Vám budou představeny prestižní evropské operní soubory.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK NEDĚLNÍ POPULÁRNÍ CYKLUS

DVOŘÁK 25. listopadu 2012 Neděle 16 hodin Smetanova síň, Obecní dům SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK Vlastimil Mareš | dirigent Petra Malíšková | violoncello Antonín Dvořák: Rondo pro violoncello a orchestr g moll Klid lesa

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK - VEŘEJNÉ GENERÁLNÍ ZKOUŠKY

Sobota 27. října 2012 10,00 hodin Smetanova síň Obecního domu Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK Heiko Mathias Förster | dirigent Bedřich Smetana: Má vlast CENA: 200 Kč (bez dalších slev)

1. říjen, den, který je vyhlášen Mezinárodním dnem seniorů

Pozvánka na již druhý ročník oslav Svátku seniorů. Udělejte si hezký den, na který budete dlouho vzpomínat a přijďte v neděli 30.9.2012 na náměstí Svobody, kde tento svátek společně oslavíme.

Mezigenerační setkání v ŠIKLOVĚ MLÝNĚ

Mezigenerační setkání v ŠIKLOVĚ MLÝNĚ pod názvem RODINNÉ PASY A SENIOR PASY NA DIVOKÉM ZÁPADĚ. Akce se uskuteční v sobotu 25.8.2012 od 10 – 18 hodin.

Slavnosti bez bariér

Již 11: Svatoanenské zahradní slavnosti se uskuteční v sobotu 28. července v areálu Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Bohatý program doplní po celé odpoledne jarmark lidových řemesel a chráněných dílen, kafírna, cukrárna a bohaté občerstvení.

Kapela The Tap Tap zachrání Slovensko

Koncert se uskuteční 24. 6. 2012 od 19:00 v bratislavském Letním pavilonu SNG.

Roudnice nad Labem se ptá svých občanů ,,Jak se u nás žije\

Ropudnice nad Labem v pondělí 18.června 2012 bude mapovat pocity obyvatel města. Tato akces podtitulem Jak se u nás žije bude oficiálně zahájeno v pondělí 18.června 2012 kulatým stolem, který proběhne od 16 hodin v KD Říp.

Máš jen jednu šanci

Pražská premiéra dokumentárního filmu, který zachycuje průběh unikátní expedice pacientů nemocných roztroušenou sklerózou na nejvyšší horu Afriky Kilimanjaro, proběhne v pondělí 28. května v kině Světozor.

Noc snů v ZOO Praha

V zoo bude připraven program, při němž se můžete setkat s některými našimi zvířaty, zažijete nevšední věci a dozvíte se mnoho zajímavého. Program bude končit po 21. hodině, pro objednané účastníky je cena programu 1 Kč na osobu.

Pozvání do divadla

Navštívily jsme představení Shirley Valentine v divadle ABC.Hrála jediná herečka p. Simona Stašová..............

Memoriál Karla Raise

Den plný pohody a pohybu pro celou rodinu na lounském výstavišti 5. května obsahuje také lidový běh a 20. ročník závodu vozíčkářů.

Programy pro seniory a hendicapované v Karlových Varech

Krajská knihovna Karlovy Vary připravila bezplatné kurzy Trénování paměti a Nebojme se stáří. Programy pro seniory a hendikepované jsou pořádány v krajské knihovně, která se při jejich pořádání snaží přátelskou a příjemnou formou pomoci zlepšovat kvalitu života seniorů a zdravotně postižených.

Den seniorů zpestří Eva s Vaškem

Seniorské odpoledne pořádá radnice Prahy 5 ve středu 25.dubna

Korálkiáda

Cílem projektu Koralkiáda je nasbírat a navléknout co nejvíce korálků a ty potom darovat zdravotně postiženým z České abilympijské asociace a chráněných dílen, aby měli materiál na své tvoření.

Premiéra filmu HOLOUBCI

Premiéra krátkého filmu HOLOUBCI se uskuteční se v neděli 12. února 2012 v 15:30 hod. v kině Art v Brně; díky podpoře z Evropského sociálního fondu jsou z neslyšících dětí začínající filmové hvězdy.

10. Psychoterapeutický ples

Sdružení pro vzdělání v psychoterapii srdečně zve na tradiční 10.Psychoterapeutický ples

Přednáška - Letem světem s Ulitou

Jazykové centrum Ulita Vás srdečně zve na přednášku o cestování, Letem světem s Ulitou. Téma: FRANCIE

Konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami

Nové trendy v alternativní komunikaci, to je jedno z témat konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 17. března 2012 v Kongresovém centru Praha.

Elpida Tour 2011/2012

Elpida dlouhodobě usiluje o změnu vnímání seniorů a stáří ve společnosti. Proto přichází se sérií koncertů, které jsou příkladem přirozeného propojení generací.

Výstava poskytovatelů sociálních služeb v Mělníce

Výstava poskytovatelů sociálních služeb. Výstava občanům umožnila seznámit se s tím, které služby pro rodiny, mládež, seniory, zdravotně postižené, sociálně vyloučené a nepřizpůsobené občany ve městě fungují a co nabízejí.

Benefiční koncert Ireny Budweiserové

Nadační fond Umění doprovázet Vás srdečně zve na benefiční koncert Ireny Budweiserové, který se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2011 od 19,00 hod. v Kostele sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1.

Benefiční představení v Jičíně

Charitativní akce 10. benefiční představení se koná 12. listopadu 2011 od 16. hod v Masarykově divadle v Jičíně. Vstupné je dobrovolné, výtěžek je věnován na zařízení 2. cvičného bytu pro mladé dospělé s těžkým postižením.

Šlágry na Broadwayi

Účinkují: Pavlína Filipovská, Karel Štědrý, Jan Smigmator, Big Band

Mezinárodní přehlídka profesionálních divadel handicapovaných

Koná se 11.-16. listopadu 2011 v Praze, jednotlivá představení proběhnou v Divadle Ponec, Divadle Kampa i přímo ve Studiu Citadela.

Film - Ženy sobě

Jít nebo nejít do kina na film Ženy sobě? Názor diváka.


© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.