Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Kam na bezlepkové jídlo

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Pokud někdo nemá dietní omezení ze zdravotních důvodů, snadno najde na výletu nebo na rekreaci restauraci nebo jinou provozovnu občerstvení, kde si pochutná. Avšak lidí, kteří musí držet bezlepkovou dietu, to mají těžké. V mnohých jídlech jsou ingredience, které jsou pro celiaky tabu, tj. pšenice, oves, žito, ječmen.

Kde vaří bezlepkově

 

Stále přibývá počet lidí, kteří musí držet bezlepkovou dietu. V některých restauracích proto zavádějí i bezlepkové pokrmy, jiné restaurace nabízejí pouze bezlepková jídla. Například řetězech restaurací Potrefená husa nabízí i bezlepková menu, stejně i restaurace Mosaic House v ulici Odborů v Praze 1 nebo občerstvení zebra – asian noodle bar v Celetné ulici v Praze 1. Mezi restaurace, které nabízejí pouze bezlepková jídla, patří např. restaurace Al Riso v Betlémském nám. v Praze 1. Jak napovídá název, v restauraci vaří všechny pokrmy z rýže a rýžové mouky, kterou nahrazují běžnou pšeničnou mouku. Počet restaurací v naší republice, kde nabízejí bezlepková jídla, je poměrně velký. Na portálech http://www.lunchtime.cz. http://www.rekreace-bezlepku.cz/ je možné vyhledat restauraci s bezlepkovým menu. Portály se navíc neustále rozšiřují o další restaurace s bezlepkovými jídly. Kdo je celiak a navíc vegetarián, nemusí jíst pouze zeleninové nebo ovocné saláty, na webových stránkách http://cz.prague-stay.com/lifestyle/kategorie/2-kam-v-praze-za-jidlem-a-pitim/112-vegetarianske-restaurace-v-praze/ může najít restaurace, kde vaří vegetariánská bezlepková jídla.

Jak se najíst bezlepkově v běžné restauraci

Mnohé restaurace sice vaří jídla, ve kterých používají ingredience, které jsou pro celiaky zakázané, avšak i v běžných restauracích si lze vybrat bezlepková jídla. A nemusí se jednat pouze o ovocné nebo zeleninové saláty. Polévky se většinou zahušťují jíškou z pšeničné mouky, je proto vhodné se jim raději vyhnout. Avšak hlavní jídlo se může skládat z přirozeně bezlepkových potravin, kterými jsou např. maso, brambory, rýže, pohanka, luštěniny, jáhly, kukuřice, amarant, quinoa, mléko, vejce, aj. U sýrů a uzenin je třeba opatrnosti, může být do nich přidáno zahušťovadlo, obsahující pšenici. A pečivu, pokud není vyrobeno z kukuřičné, pohankové, rýžové mouky, je třeba se vyhnout. Stejně tak i omáčkám, které jsou zahušťovány pšeničnou moukou. Pšeničná mouka bývá používaná i při přípravě smažených jídel obalených v trojobalu nebo v těstíčku, při přípravě mas na přírodní způsob a v zahušťovaných přírodních šťávách. Příklady 100% bezlepkových jídel jsou pečená masa s brambory, rýží a zeleninou, rizoto, pečené nebo grilované ryby s brambory, polentou, tj. kukuřičnou kaší, brambory a zeleninou. Luštěniny jsou sice přirozeně bezlepkové, avšak jídla z nich mohou být zahuštěna pšeničnou moukou. Špenát a zelí je sice bezlepkové, pokud ovšem není zahuštěno pšeničnou moukou, což v některých případech bývá. Celiaci si mohou dopřát všechny nápoje kromě piva a obilninových nápojů. Některé restaurace vycházejí celiakům vstříc a nabízejí bezlepkové pivo.

Základní ingrediencí asijských národních kuchyní je sice rýže, avšak je třeba nezapomínat, že další ingrediencí je kromě rýže a pohanky, která je také bezlepková, pšenice. Těstoviny mohou být z rýžové nebo z pohankové nebo z pšeničné mouky. Na to je třeba se zeptat. A také některá jídla mohou být zahušťovaná pšeničnou moukou. Co se týká stánků rychlých občerstvení a bister, tam je pro celiaky velmi úzký výběr. Klobása, hamburger sice obsahují maso, které je přirozeně bezlepkové, avšak kromě něho také obvykle obsahují pšenici, jakou součást zahušťovadla. Bezlepkové je např. grilované kuře, hranolky.

Bezlepková dieta nemusí být zhouba pro naši peněženku

Celiakie je onemocnění, které postihuje nejen střeva, ale i peněženku. Bezlepkové mouky, pečivo a výrobky z nich jsou velmi drahé a pojišťovna nehradí nemocným lidem nákup těchto drahých, avšak potřebných bezlepkových potravin. Podle gastroenterologa Přemysla Fryče z Ústřední vojenské nemocnice Praha, je pro celiaky nutné držet bezlepkovou dietu, jinak jim hrozí vážné zdravotní problémy včetně zvýšeného výskytu zhoubných nádorů.

Pokud tito lidé chtějí snížit své náklady na nákup bezlepkových potravin, mají dvě možnosti. Buď si mohou tyto výrobky koupit na trhu, pořádaných celiaky za velkoobchodní ceny nebo si mohou kupovat pouze přirozeně bezlepkové potraviny. Například pohanková mouka neobsahuje lepek, je sice dražší než běžná pšeničná mouka, ale je levnější než bezlepková pšeničná mouka. Pohankovou mouku lze používat místo běžné pšeničné mouky. Dalšími přirozeně bezlepkovými potravinami je kromě pohanky, mléka, vajec, masa, tuků, oříšků, semínek, ovoce a zeleniny rýže, jáhly, luštěniny, kukuřice, amarant, quinoa a brambory. Luštěniny i brambory se dají upravovat na spoustu různých způsobů. Rýže může být používána nejen jako příloha, ale také ve formě rýžové mouky. Více informací o bezlepkové dietě můžete najít zde.

Zdroj:

https://www.toplekar.cz/archiv-clanku/moderni-stravovani-dba-na-chutne.html

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/226190-celiaci-z-frydku-mistku-si-mohou-pochutnat-na-sladkem-bezlepkovem/

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/108429-bezlepkova-dieta-zhouba-pro-penezenku/

Vloženo 14.8 2014 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.