Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Ochutnejte korejskou kuchyni

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Korejská kuchyně je celosvětově oblíbená. Vděčí za to nejen skladbou potravin. Základem korejské kuchyně je rýže a zelenina, kromě ní se v korejské kuchyni často používají ryby, plody moře i maso, ale v menších porcích než na jaké jsme zvyklí. Korejská strava je nízko kalorická, lehce stravitelná, s nižším obsahem tuků, pestrá i chutná. A navíc korejci jedí pomalu, jídlo je pro ně společenskou záležitostí. Výsledkem je nízký počet obézních jedinců.  Na korejském jídle si můžeme pochutnat v některé z restaurací, kde vaří korejská jídla nebo si je můžeme připravit sami doma. K tomu potřebujeme kvalitní suroviny, např. korejská a japonská omáčka shoya není sójová omáčka, kterou najdeme v regálech hypermarketů. S originálními surovinami si připravíme doma pravé korejské jídlo.

 
Kde nakoupit originální korejské potraviny
 
V Praze lze najít dva obchody s korejskými potravinami, které patří společnsoti Shin s.r.o, největšímu vývozci asijských potravin do zemí EU. Obchody Shin Food můžeme najít v Koněvově ulici 102, na Žižkově a v Korunní ulici 47 na Vinohradech. Na obchodu Shin Food na Vinohradech je vidět, že i v malém obchodě může být pestrý sortiment zboží. A nejen potravin, ale i tradičního korejského nádobí. V obchodě Shin Food jsou k dostání všechny potřebné ingredience pro přípravu korejských jídel. K nim si můžete koupit tradiční korejské nápoje, např. rýžový nápoj, hruškový nápoj, hroznový nápoj, aj. Pro ty, kteří dávají přednost nákupu na internetu nebo jsou pro ně pražské obchody Shin Food příliš daleko, mohou využít služeb internetového obchodu Shin food  http://shinfood.com/
 
Korejská kuchyně
 
Korea je rozdělená do několika regionů, které se mírně liší způsobem vaření, některé regiony jsou vlivem náboženství spíše vegetariánské. Dalšími základními ingrediencemi korejské kuchyně je kromě rýže, zeleniny, ryb, plodů moře a masa,  ječmen, pšenice, pohanka, sója, fazole, pepř, paprika, zázvor, česnek, pórek, cibule, houby, oříšky, ovoce, ženšen, mořské řasy. Menu jsou složená z více chodů, která jsou výrazně odlišná. Korejské dezerty se hodně liší od evropských, jedná se převážně o rýžové koláčky, dochucené například piniovými oříšky, jahodovou šťávou či medem. K jídlu se podávají různé čajové směsi, libovolné množství vody, tradiční alkoholické nápoje, například soju, což je destilát podobný vodce, ale sladký, nebo makgeolli či dong-dong-ju, vyráběné z rýže a brambor. Stále více oblíbené je i pivo, domácí i ze zahraničí. Ke každému jídlu je přidáváno větší množství tzv. „banchan“. Jedná se o mističky, naplněné různou zeleninou, saláty, mořskými řasami, nakrájenými vaječnými omeletami, aj. U jídla nesmí chybět ani pokrm kimchi, který charakterizuje korejskou kuchyni. K oblíbeným jídlům patří polévky, dušené maso, dušená zelenina, fermentovaná jídla, smažené nudle se zeleninou a vepřovým masem, omelety. Korejská kuchyně je plná fantazie, hýří pestrými variacemi z ryb, plodů moře, rýže a dalších obilovin, fazolí, sóji, dušených, vařených, grilovaných masa, hub, ovoce, zeleniny, oříšků, výrobků ze sóji a koření. Základem koření je černý a červený pepř, který je velmi pálivý, přesto však ne všechna korejská jídla jsou pálivá. 
 
Některá typická jídla korejské kuchyně
 
Kimchi – je vyráběn z korejského hlávkového zelí, solené ředkve, česneku, pórku, zázvoru, slaných fermentovaných mořských plodů nebo ryb a okořeněn zázvorem, chilli papričkami, česnekem.
Bap – vařená rýže, která může být kombinovaná s obilovinami, luštěninami a zeleninou
Džangáči – nakládaná zelenina 
Džorim – dušená jídla, většinou se sójovou omáčkou shoya nebo chilli pastou 
Guksu – nudle z pohankové nebo pšeničné mouky, vyráběné hnětením a pak natahováním těsta do provazců 
GoCHuJANG – fermentovaná pasta z luštěnin a chilli papriček 
 
Recept na kimchi (číst kimči) a další oblíbená tradiční korejská jídla jako je zeleninová omeleta a čabče najdete v sekci recepty.
 
Zásady korejského stravování
 
Korejci nepoužívají židle, jedí na nizkých stolech, u kterých sedí na zemi. Místo příboru používají nerezové hůlky s dlouhou rukojetí a polévkovou lžíci. Lžíce a hůlky se nedrží v jedné ruce. Lžíce se používá pouze na polévku a rýži, použitou lžicí se již nic nenabírá. Podávat misku rýže s vertikálně zabodnutou lžící je považováno za projev velké nezdvořilosti. Mladší strávníci mohou začít jíst, až když starší uchopí lžíci. Nalévat si pití sám nebo dát někomu znamení, aby nalil pití je nepřípustné. Jeden nalévá pití druhému, neměl by však k tomu používat levou ruku. Při nalévání je nejvhodnější držet sklenici oběma rukama a slušně poděkovat za nalití. 
 
Zdroj: 
 
http://www.korejske-restaurace.cz/cs/korejske-potraviny/korejske-potraviny-praha/korejske-potraviny-praha.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Korean_cuisine
http://www.korea.net/AboutKorea/Korean-Life/Food
https://www.kosmas.cz/knihy/148681/krasa-korejskeho-jidla/
http://www.adam.cz/clanek-2009100053-hansik-korejske-jidlo-korejske-stolovani.html
http://www.dama.cz/zabava/jste-pripraveni-na-korejske-jidlo-14521
http://koreacek.blogspot.cz/2009/09/korejske-jidlo-piti.html
 
Vloženo 12.8 2014 
 
 
© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.