Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.
Mobilní telefon pro seniory

Mladí uživatelé a uživatelé středního věku si obvykle vybírají tichý a složitý mobilní telefon s malými tlačítky. Avšak senioři mají na mobilní telefon zcela jiné požadavky.

Získat odškodnění nemusí být vždy snadné

Není pochyb o tom, že pokud jste utrpěli újmu na zdraví vlivem dopravní nehody, pracovního úrazu, nemoci z povolání, nedbalostí či úmyslným činem druhého, máte nárok na odškodnění. Jiná věc je mít nárok a jiná věc je dokázat ho uplatnit. Na trhu existuje spousta společností, které pomáhají druhým k uplatnění nároku na odškodnění za úplatu. Proč však platit organizacím, které nabízejí poškozeným získání kompenzace škod za finanční částku, když můžete tyto služby získat zdarma?

Podivné praktiky některých společností

Podníkání je prospěšná a užitečná činnost, ovšem pokud si někdo neplete podnikání s metodami, jejichž cílem je připravt lidi o peníze. Na co je třeba si dávat pozor, abychom se nenechali podvést od takových chytráků?

Jak poznat padělané bankovky

Padělání platidel není vynálezem moderních podvodníků. Dříve se padělaly mince, v současné době se padělají bankovky. Nepoznáme-li padělanou bankovku a přijmeme ji, přišli jsme o peníze, banka nám ji nevymění. Jak poznáme padělanou bankovku?

Nevědomé uznání dluhů – další trik „šmejdů“

"Šmejdi" jsou neúnavní a stále hledají možnosti, jak připravit lidi o peníze a vymýšlejí nové a nové triky. Jedním z jejich nových triků je nevědomé uznání dluhů. Díky tomuto triku jejich oběti musejí splácet neexistující dluh.

Předváděcí akce z pohledu „šmejdů“

Bezcharakternost, arogance, lstivost a vynalézavost "šmejdů" je známá. Na své cestě za zisky se neštítí ničeho. "Šmejdem" se člověk nerodí, "šmejdem" se člověk stává. Jak se z běžného člověka stane "šmejd"?

Podomní prodejci z X Energie

Mnozí podomní prodejci nabízející různé zboží a služby včetně změny dodavatele elektrické energie a plynu jsou "šmejdi". Nejde jim o vaše dobro, ale pouze o jejich vlastní prospěch. Jde jim pouze o váš podpis na smlouvě. Každý získaný podpis na smlouvě znamená pro ně vyšší výdělek. Pro dosažení tohoto cíle se neštítí lhaní ani dalších nekalých praktik. Výjimkou nejsou ani nechvalně známí podomní prodejci z X Energie.

Nové triky: šmejdů

Kdo si myslí, že díky dokumentu Sylvie Dymákové s názvem "Smejdi" na předváděcí akce téměř nikdo nechodí, velmi se mýlí. "Šmejdi" jsou neobyčejně vynalézaví, stále přicházejí s novými triky a velmi dobře vědí, koho mají oslovit a přilákat na předváděcí akce.

Co je dobré vědět o pojištění

Pro někoho je pojištění zbytečná záležitost, pro jiného nutnost. Pokud si budeme pečlivě vyvírat, pojištění nám může velmi pomoci.

Jak nezdědit dluhy

Můžete se dostat do dluhové pasti, přestože nic nedlužíte. Dluhy můžete totiž zdědit. Naštěstí lze tomu předejít.

Jak uplatnit reklamaci u mobilního operátora

Máte-li kredit na vašem mobilním telefonu na paušál, každý měsíc vám chodí poštou od vašeho mobilního operátora vyúčtování. Může se vám stát, že dostanete od vašeho mobilního opratora chybné vyúčtování. Jak v tomto případě postupovat, jak uplatnit reklamaci a další důležité informace sdělily pracovnice Českého Telekomunikačního úřadu na přednášce nazvané "Telekomunikační akademie".

Jak se nenechat nachytat na triky pochybných prodejců

"Šmejdi" nezmizeli, pouze změnili taktiky a přicházejí k nám s novými triky. Zákon sice stojí na naší straně, to znamená na straně spotřebitelů, "šmejdi" jsou však neobyčejně vynalézaví a mnohdy se jim daří obejít zákon a připravit nás o peníze. O nových tricích "šmejdů" i doporučeních, jak se proti nim bránit, hovořili pracovníci společnosti LOVI z.s.

Na slevách nemusíte vždy ušetřit!

Slevy lákají mnohé lidi k nákupu. Málokdo si však uvědomí, že se nemusí vždy jednat o výhodný nákup.

Triky podomních prodejců

Podomní prodejci nenabízejí pouze prodej elektřiny a plynu. Jejich sortiment nabídky je pestrý, stejně i jejich triky, které mají jeden cíl. Podvést spotřebitele a připravit je o peníze.

Co vás čeká na předváděcích akcích?

Průběh předváděcích akcí je známý díky dokumentu režisérky Silvie Dymákové "Šmejdi". Cílem tohoto dokumentu bylo odhalit nekalé praktiky podvodníků a zamezit jim v jejich činnosti. Kdo by se domníval, že "šmejdi" zmizeli, je na omylu. "Šmejdi" nezmizeli, pouze změnili taktiku.

Dejte si pozor na oddlužovací společnosti!

Osobní bankrot je pro mnoho dlužníků kouzelné slovo, které je navždy zbaví jejich dluhů. Stačí prý splatit věřitelům 30 % dluhů a dlužník je z dluhů venku. Oddlužovací společnosti dlužníky v této iluzi podporují a neváhají jim nabízet rychlé řešení jejich dluhů a tím i vysvobození z chudoby. Avšak nic není zadarmo.

Jak řešit problémy se splácením

Do problémů se splácením se může dostat téměř každý, stačí nemoc nebo neočekávané výdaje a problém se splácením je zde. Jak ho řešit?

Jak poznáte podle čísla, kolik zaplatíte za hovor?

Ceny za hovor jsou různé, některé jsou levné, některé jsou zdarma a některé vás dokonce mohou finančně zruinovat. Které to jsou a jak je poznáte?

Nevěřte reklamám na úžasné nabídky půjček, aneb není zlato, co se třpytí

Půjčka je pro mnoho lidí běžnou součástí jejich života. Reklamy nás nabádají, abychom si půjčovali. Máme si půjčit? Máme věřit reklamám, které vypadají tak přesvědčivě? Jaké rizika na nás číhají, pokud si chceme půjčit?

Základní zásady spotřebitele podle ČNB

Kolem nás je mnoho lákavých nabídek, které nás vybízejí, abychom si půjčili. Máme si půjčit nebo šetřit? Jak si nenadělat zbytečně dluhy?

Za dobrotu na žebrotu aneb někdy exekutoři zabaví majetek i těch, kteří nic nedluží

Nikomu nedlužíte ani korunu a přesto vám může exekutor zabavit majetek. Jak je to možné? Bydlíte u dlužníka, který čelí exekuci nebo dotyčný dlužník bydlí u vás. Pokud neprokážete, že majetek patří vám, exekutor vám ho zabaví.

Druhy úvěrů a platebních karet

Platební karty nejsou stejné, existuje několik druhů platebních karet, některé platební karty se chovají jako úvěr. Stejně existuje rozdíl i mezi úvěry.

Pravidla bezpečného používání platebních karet

Platební karty jsou v současné době stále více používány. Jejich používání je bezpečnější než hotovost. Je však třeba dodržovat základní pravidla jejich bezpečného používání.

Do registru dlužníku se dostanete snadno – jak z toho ven?

Do registru dlužníků se dostanete velmi snadno, stačí pozdě zaplatit složenky. V některých případech se tam můžete dostat, přestože nic nedlužíte. Jak z toho ven? Naštěstí to není těžké, stačí vědět, co je třeba pro to udělat.

Nový trik lichvářů – malá SMS půjčka

Malá SMS půjčka - rychlá a navíc bez úroků. Jak lákavé! Má to však háček. Na této půjčce určitě proděláte.

Pozor na další trik šmejdů!

Neseriózní podomní prodejci přišli s novým trikem - vydávání běžného zboží za zboží vyrobené na zakázku. Cílem tohoto triku je obejít zákon, který dává spotřebitelům právo do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy. Tento trik jako všechny další triky šmejdů má za cíl připravit spotřebitele o peníze.

Evropský systém značení kvality potravin

Chceme kupovat kvalitní potraviny a kvalitní výrobky. O kvalitě se můžeme přesvědčit přečtením složení výrobku na obalu. A nejen to, kvalitu určuje také označení výrobku. Značku KLASA zná téměř každý, jsou však i jiné, méně známé značky.

Jak uplatnit reklamaci

Stává se, že si koupíte zboží a doma zjistíte, že není funkční a nebo že má nějakou vadu. Někdy se nedostatky zboží objeví až po určité době. Zboží je třeba reklamovat, avšak ne každý obchodník je ochoten přijmout reklamaci. V tomto případě je třeba vědět, na co máte jako spotřebitel právo a jak postupovat.

Mobilní provozovny – trik neseriózních obchodníků

Nekalé praktiky provozovatelů předváděcích akcí jsou velice známé. Mimo jiné se o to zasloužil i film s názvem "Šmejdi". Avšak méně lidí ví, že podvodní obchodníci našli nový trik, kterým mohou klamat a okrádat zákazníky stejným způsobem jako na předváděcích akcích. Tímto trikem jsou mobilní provozovny.

Vyhněte se dluhové pasti – na co si dát pozor u půjčky

Mnohý člověk se dostane do situace, kdy se mu hodí půjčka. Různé lákavé nabídky, kterými jsme obklopeni, k tomu vybízejí. Než však začneme uvažovat o půjčce, je třeba si uvědomit, jaké závazky na sebe bereme a také od koho si půjčujeme. Ne každý poskytovatel půjček je seriózní.

Desatero přikázání spořivosti ze spořitelní knížky 1929

Jak správně šetřit? Možná by se daly některé rady využít i dnes.


© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.