Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Borůvky – bobule plné zdraví

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Borůvky patří mezi naše nejoblíbenější lesní ovoce, které sbíráme v lese, kupujeme na trzích nebo v obchodech. Borůvky jsou nejen chutné, ale také zdravé, ocení je zvláště diabetici, a to nejen pro jejich sladkou chuť. U borůvek jsou užitečné nejen tmavě modré a modrofialové plody, ale také listy.

 
Co obsahují borůvky
 
Borůvky se díky bohatému obsahu silných antioxidantů a dalších látek někdy nazývají elixírem mládí. Borůvky jsou bohatým zdrojem vitamínů C, B1, B2,tříslovin, karotenu, taninu, antokyanů, hořčíku a železa. Antokyany patří mezi silné antioxidanty, které nejen ničí volné radikály, ale také působí pozitivně na funkci mozku. Látka obsažená v borůvkách zvaná pterostilben působí na snižování hladiny cholesterolu v krvi. Borůvky jsou díky vysokému obsahu fotochemikálií i antioxidantů výborným pomocníkem při prevenci a léčbě srdečních onemocnění. Další výhodu borůvek je vyšší obsah vlákniny, malé množství kalorií a sladká chuť, což ocení všichni, kteří chtějí zhubnout nebo si udržet svoji tělesnou hmotnost.
 
Léčivé účinky borůvek
 
Bohatý koktejl zdraví prospěšných látek, obsažených v borůvkách jim propůjčuje široké léčivé účinky na naše tělo. Borůvky posilují náš imunitní systém, jsou vhodné při rekonvalescenci, pomáhají při respiračních onemocněních, např. při chřipce, angíně, bronchitidě, aj. Borlvky pomáhají také proti zánětům, otokům a zlepšují zrak. Tmavě modré a modrofialové plody borůvek zlepší nejen poškozenou oční sítnici, ale také křečové žíly, aterosklerózu, žilní nedostatečnost a hemeroidy. Pomáhají také při léčbě artritidy, zánětu kůže, střevních potížích, nemocech ledvin a močových cest, při prevenci rakoviny a také při léčbě diabetu. Borůvky jsou osvědčený prostředek proti průjmu, otravách jídlem a při detoxikaci těla. Borůvky vám mohou pomoci předejít onemocněním střev jako je Crohnova nemoc, ulcerózní kolitida. 

Borůvky proti diabetu
 
Léčivé účinky borůvek ocení také diabetici. Látky obsažené v borůvkách pomáhají regulovat hladinu glukózy v těle, snižují hladinu cholesterolu, posilují cévní systém. Vysoký obsah antioxidantů a protizánětlivé účinky pomáhají předcházet komplikacím diabetu. Borůvky mají sladkou chuť, není třeba je proto přislazovat sladidly. 
 
Borůvkové listy jako lék
 
Listy borůvek mají velmi podobné léčivé účinky jako plody. Listy se sklízejí počátkem léta a suší se. Čaj z listů borůvek lze popíjet i užívat zevně. Při zevním užití pomáhá při léčbě lupénky a kožních nemocí. Pokud nemáme nasušené borůvkové listy, můžeme je koupit v prodejnách s bylinkami nebo v některých prodejnách se zdravou výživou. Čaj připravíme ze dvou polévkových lžic sušených listů, které zalijeme ¼ l vroucí vody, přikryjeme a necháme 10 minut odstát. Potom je slijeme přes sítko a popíjíme. 
 
Borůvky v naší kuchyni
 
Borůvky mají v naší kuchyni široké využití, lze je konzumovat samotné nebo s jogurtem, zakysanou smetanou, ořechy, otruby, obilninovými klíčky nebo lze z nich připravit chutný ovocný salát a koktejly. Borůvky jsou tradiční ingrediencí ovocných knedlíků, koláčů, buchet, moučníků, např. ovocných dortů a různých řezů, tvarohových krémů, zmrzlin, přidávají se na vdolky, palačinky. Z borůvek se vyrábějí také marmelády, džemy i sirupy. Borůvky jsou také velmi chutný doplněk ke zvěřině a hovězímu masu. 
 
Borůvky patří mezi ovoce určené k rychlé spotřebě, v lednici je lze skladovat nejdéle dva dny. Nejobvyklejší a nejšetrnější konzervace borůvek je mražení. Při koupi si všímáme, zda nejsou pomačkané nebo příliš měkké. 
 
Recept na borůvkové lívance
 
Suroviny: 1 ½ hrnku borůvek, 500 ml mléka, 2 ks. vajec, 40 g cukru, špetka soli, 350 g polohrubé mouky 150 g zakysané smetany, olej
Postup: Žloutky oddělíme od bílků a rozkvedláme je s cukrem a špetkou soli. Za stálého míchání přidáváme mouku. Z bílků ušleháme tuhý smích, který za stálého míchání opatrně vmícháváme do těsta. Lívanečky upečeme na oleji potřeném lívanečníku nebo pánvičce po obou stranách. Hotové podáváme s omytými borůvkami a zakysanou smetanou.
 
Zdroj
 
http://www.fiftyfifty.cz/boruvky-jsou-neobycejne-zdrava-biopotravina-9729699.php
http://www.abecedazdravi.cz/zdrava-vyziva/boruvky-pro-vase-zdravi
http://www.ordinace.cz/clanek/boruvka/
http://www.celostnimedicina.cz/boruvky-proti-strevnim-zanetum.htm
http://www.fitvit.cz/clanek/boruvky
http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a274-Udrzte-cukr-pod-kontrolou.aspx
http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/jake-uplatneni-maji-v-kuchyni-boruvky-20130522.html
 
Vloženo 7.8 2014
© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.