Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Černý bez – nejen obtížný plevel

| autor: Evžena Janovská


zpět

Staré lidové přísloví říká „před heřmánkem smekni, před bezem klekni“. Černý bez, známý pod mnohými lidovými názvy, např. bezinka, kosmatice, psí bez, smrdibez, smradinky, aj. je nejen obtížný plevel, ale také léčivá rostlina.

Popis

Černý bez je houževnatý keř, vysoký 7 až 10 metrů, který roste téměř všude. Můžeme ho najít na kamenitých místech, na vlhkých lesních mýtinách, v roklích, rumištích, u cest, na rumištích a také v zahradách a sadech, kde roste jako plevel. Černému bezu se daří téměř všude, na vlhkých místech i na světlých a polosvětlých místech. V červnu a červenci kvete v bohatých soukvětích. Pro květy je charakteristická žlutobílá barva a zvláštní aroma. V září se objeví na keři malé, černé, kulaté, lesklé plody.

Léčivé účinky

Léčivé účinky mají zejména květy a bobule. V květech jsou obsaženy glykosidy, rutin, bioflavonoidy, antokyany, cholin, éterické oleje, taniny, slizovité látky, třísloviny, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. V bobulích najdeme glykosidy, antokyan, karoteny, vitamín C, A, některé vitamíny skupiny B, cholin ovocné kyseliny,  pektiny, dukr, vápník, draslík, sodík, železo a další minerální látky. K léčebným účelům se využívají také listy a kořen.  Celá rostlina obsahuje látky, které hubí bakterie a mnohé houby.

Květy mají močopudné účinky, podporují pocení, rozpouštění hlenu, mírní kašel, snižují horečku, pomáhají při angínách, zažívacích potížích, plynatosti, zácpě, nevolnosti a pomalém trávení při nedostatečné činnosti žlučníku, při žaludečních i a střevních potížích. Květy čistí krev i pokožku, pomáhají také snižovat hladinu kyseliny močové v krvi, jsou výborným pomocníkem při dně, revmatu. Květ černého bezu zlepšuje pružnost cévních stěn, lehce snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá také při léčbě nemoc í ledvin a močových cest, čaj z květu černého bezu je doporučován také při ledvinných kamíncích.

Bobule podporují močení, pocení, pomáhají při nachlazení, kašli, při migrénách, žaludečních potížích, revmatu, kožních problémech, zácpě.  Bobule, stejně jako květy mají také detoxikační účinky na naše tělo. Šťáva z bobulí pomáhá při léčbě nervových chorob, při léčbě zánětu trojklanného nervu.

Kůra a listy se používají jako obklad při revmatismu a kloubních potížích.

Sběr, sušení a skladování

Léčivé účinky mají nejen květy a plody, ale také kůra a listy. Květy, listy, bobule a kůra se sbírají v červnu a červenci, bobule se sbírají v říjnu a listopadu.

Květy je třeba sbírat za suchého počasí nejlépe, suší se co možná nejrychleji ve stínu a ukládají se v suchu, jinak zhnědnou. Plně rozkvetlé květy se ulamují nebo ustřihávají celé. Suší se v tenké vrstvě ve stínu nebo zavěšené v místnosti, ve které se pravidelně větrá. Zhnědnou-li některé květy, j e třeba je vyhodit. Usušené květy se skladují v suchu v tmavé uzavíratelné nádobě. Ze sušených se připravuje čaj.

 Sušit lze i plody, je však je třeba dát nejdříve na slunce, a později dosušit umělým teplem. Správě usušené plody jsou lesklé, černo-fialové s nakyslou nasládlou chutí, podobnou chuti černého rybízu.

Na co si dát při užívání černého bezu pozor

Bobule je třeba konzumovat sušené nebo tepelně upravené, syrové bobule vyvolávají průjem a žaludeční potíže. Kůra a listy mají sice také léčivé účinky, ale pouze při zevním použití, např. jako obklad. Kůra i listy černého bezu obsahují alkaloidy, které jsou pro náš trávicí systém jedovaté.  Konzumace kůry a listů černého bezu vyvolává silné zvracení, průjem, pocit ošklivostí a celkovou slabost.

Černý bez jako lék i jako pochoutka

sirup z černého bezu

Květy černého bezu se suší a připravuje se z nich léčivý čaj, dá se z nich připravit také sirup, šťáva, z kvašených květů vznikne chutná a osvěžující limonáda. Čerstvé, omyté květy se namáčejí v těstíčku z mouky, vejce a trochy mléka nebo piva a smaží se jako květák.

Při výrobě sirupu budeme potřebovat 40 kusů květů, které ostříháme. Převaříme 4 l vody a necháme ji vychladnout. Mezitím vymačkáme šťávu z jednoho citronu. Květy vložíme do čtyřlitrové sklenice, přidáme citronovou šťávu, 4,5 kg cukru, dolijeme studenou převařenou vodou a necháme odstát do druhého dne.

Bobule se používají k výrobě džemů, sirupů, bezinkových vín i likérů

chutný a léčivý nápoj - sirup z černého bezu ředěný vodou

Pokud si budeme chtít připravit chutný a léčivý sirup z bobulí, sbíráme černé, dobře vyzrálé bobule, které otrháme ze stopek, vložíme do mísy, zalijeme vodou, aby byly potopené, a necháme 24 hodin stát. Potom šťávu procedíme, bobule propasírujeme nebo umeleme na strojku. Hustý odpad vyhodíme. Šťávu slijeme, odměříme a na každý litr šťávy přidáme l kg cukru. Můžeme přidat citronovou nebo pomerančovou kůru. Vaříme mírným varem za stálého míchání, dokud se cukr dobře nerozpustí, tj. cca 20 minut. Horký sirup vlijeme do čistých nahřátých lahví, uzavřeme a necháme vychladnout. Bezinkový sirup můžeme po uvaření také smíchat se stejnou dávkou rumu, získáme tím vynikající a léčivý bezinkový likér.

Další využití černého bezu

Šťáva lisovaná z bobulí se pro svoji intenzivní tmavě červenou barvu používala na barvení látky. Bobule černého bezu slouží také jako náhrada dražšího ovoce ve směsích, jako surovina pro výrobu sirupů a limonád. K výrobě sirupů a limonád slouží také květy. Na Slovensku je bezové dřevo významnou surovinou pro výrobu tradičních hudebních nástrojů, fujar a různých píšťalek.

Zdroj:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bez_%C4%8Dern%C3%BD

http://www.vitalia.cz/clanky/bylinkovy-special-cerny-bez/

http://www.fiftyfifty.cz/bez-cerny-ker-ktery-leci-a-cisti-2754020.php

http://www.prostezdravi.cz/bezinkovy-sirup-bobuli-bezu-cerneho/

 Vloženo 20.10 2014

 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.