Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Červená řepa – pro zdraví i regeneraci organismu

| autor: Evžena Janovská


zpět

Červená řepa je známá již od starověku, první záznamy o ní jsou staré cca 3000 let. K nám přišla ze Středomoří, roste však také v Asii i v Americe. Staří Římané ji pěstovali jako léčivou rostlinu i jako zeleninu. Listy sloužily jako zelenina, kořen jako lék. V současné době se konzumuje kořen.

Účinky červené řepy na naše zdraví

Červená řepa má mnoho léčivých účinků. Mezi její hlavní léčivé účinky patří podpora imunitního systému, regenerace organismu. Červená řepa je zejména zdrojem vitamínu C, draslíku, hořčíku, železa, zinku, selenu, vlákniny, kyseliny listové, rostlinných barviv, antokyanů a dalších látek. Křemík obsažený v červené řepě má velký význam při tvorbě vazivových tkání, kostí a pružností cév i pokožky. Díky vysokému obsahu barviv, rozšiřujících věnčité tepny a zpevňujících stěny vlásečnic, pomáhá také při léčbě onemocnění srdce a cév. Červená řepa je také silným antioxidantem. Vděčí za to nejen vitamínu C, ale také pigmentu betacyaninu, který má i protinádorové účinky. Nemocným s rakovinou je doporučováno pít šťávu z čerstvé červené řepy. Červená řepa obsahuje také betain, který brání kornatění tepen, podporuje činnost jater. Betain snižuje aminokyselinu homocystein, která ve zvýšeném množství způsobuje onemocnění srdce a cév. Červená řepa je silně zásaditá, má schopnost vylučovat z těla škodlivé látky, využívá se proto hojně při detoxikaci těla. Silná zásaditost propůjčuje červené řepě nejen detoxikační účinky, ale také proti virové, proti bakteriální a proti mykotické účinky. Červená řepa podporuje růst buněk, opravuje jejich jádra, aktivuje tvorbu červených krvinek a tím i zásobování buněk kyslíkem. A nejen to, červená řepa pomáhá předcházet nádorovým onemocněním a léčit je. Mezi další účinky červené řepy patří regulace krevního tlaku, inzulínu, podpora funkce nervového systému, podpora činnosti střev, zrakové ostrosti, pomoc při léčbě revma, při alergiích, zlepšení využití bílkovin a také zajištění duševní pohody. Červená řepa je díky vysokému obsahu vlákniny a minimálnímu obsahu kalorií vhodná také pro hubnutí.

Červená řepa v kuchyni

Možností, jak využít červenou řepu, je mnoho. Červenou řepu lze sterilovat, ale lez ji také použít do salátů, pomazánek, polévek, zejména známé ruské polévky boršče nebo jako přílohou zeleninu k masu, pečivu s žervé, tvarohem, aj. Červenou řepu lze používat syrovou nebo vařenou. Z listů červené řepy lze připravit chutný salát, podobně jako z listů pampelišek nebo hlávkového zelí. Listy červené řepy obsahují beta karoten, vápník, železo.

Jak vařit červenou řepu

Většina lidí dává přednost vařené řepě. Červenou řepu lze sice vařit oloupanou a nakrájenou na kousky, avšak nejvhodnější je řepu pečlivě omýt, neloupat ji a vařit ji v celku. Vaření v celku pomáhá zachovat mnoho cenných látek. Do vody, ve které se řepa vaří, stačí přidat sůl a kmín. Někdo přidává i anýz, fenykl a bobkový list, záleží na chuti. Řepu vaříme na mírném ohni hodinu až hodinu a půl, dle velikosti řepy. V průběhu vaření dodáváme vroucí vodu dle potřeby. Po cca hodině zkoušíme vpichem vidličky, jestli je řepa uvařená, tj. zda je měkká. Uvařenou řepu oloupeme, nakrájíme nebo nastrouháme podle toho, co z ní chceme připravit.

Tip na chutný a zdravý salát z červené řepy

Suroviny: 500 g červené řepy, několik jader vlašských ořechů, 200 ml 8% nebo 12% zakysané smetany, sůl

Postup: Řepu omyjeme a uvaříme ji vcelku ve vroucí vodě spolu se solí a kmínem. Uvařenou řepu oloupeme a nakrájíme na drobné kousky. Přidáme nasekané vlašské ořechy, zakysanou smetanu, trochu soli a vše promícháme. Salát necháme chvíli vychladit a můžeme ho jíst samotný nebo ho podávat s pečivem, k masu, bramborám, vařené pohance.

Na co si dát u červené řepy pozor

Při hojné konzumaci červené řepy může být Vaše moč a stolice obarvená do červená. Není třeba se obávat, červené zbarvení moči a stolice způsobují barviva, obsažená v červené řepě. Díky svým silným detoxikačním účinkům může větší konzumace červené řepy vyvolat bolestné projevy očisty těla, jako je např. migréna, pálení, rýma. Neznamená to, že bychom se měli červené řepě vyhýbat, pouze je třeba ji jíst v tomto případě menší množství a její množství zvyšovat postupně.

Zdroj:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98epa_%C4%8Derven%C3%A1

http://cervena-repa.cz/

http://www.varimezdrave.cz/chvala-cervene-repe/

http://www.zelene-zdravicko.cz/cervena-repa.php

 

 Vloženo 24.7 2014

 

 

 

 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.