Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Dubová kůra na popraskanou a podrážděnou pokožku

| autor: Evžena Janovská


zpět

Dub je symbolem síly a zdraví. U nás je hojně rozšířený, roste převážně v nížinách. Kromě dřeva se využívá také kůra, která má léčivé účinky, zejména ve spojení s dalšími léčivými rostlinami, např. s konopím.

Léčivé účinky dubové kůry

Dubová kůra používá nejen při léčbě hemeroidů, ale všude tam, kde je potřeba zastavit krvácení a vydezinfikovat ránu. Její protizánětlivé účinky jsou využívány při léčbě zanícených ran, které se dlouho a špatně hojí. Dubová kůra léčí také bércové vředy, mokvavé ekzémy, akné, plísňové infekce na kůži, apod. Hlavní léčivou složkou dubové kůry jsou třísloviny. Třísloviny dubové kůry mají kromě adstringentních účinků (schopnost stahovat) schopnost tvořit nerozpustné komplexy s jedovatými alkaloidy, těžkými kovy a bílkovinami. Třísloviny obsažené v dubové kůře vytvoří na poškozením místě pokožky dočasný ochranný povlak, který chrání tkáň plísněmi a viry a současně zabraňuje pomnoženým virům opustit poškozené buňky. Povlak povlékne nejen poškozenou tkáň, ale i mikroorganismy, které jsou na ní a znemožní jim látkovou výměnu. Tyto účinky dubové kůry nabízejí bylinkářům i fytoterapeutům široké pole použití. Dubová kůra se používá zevně ve formě odvarů, gelů i mastí.

Léčivé účinky konopí

Konopí má kromě hojivých, protizánětlivých, antibakteriálních účinků také antivirové i analgetické účinky (tlumí bolest). Konopí je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 6. Tyto mastné kyseliny naše tělo potřebuje pro svoji správnou funkci, ale neumí si je samo vyrobit. Při zevním použití v podobě tinktury nebo masti přináší rychlé hojení ran i při běžných zdravotních problémech. Konopí je velkým pomocníkem v léčbě civilizačních chorob.

Léčivá mast nejen z dubové kůry a konopí

Léčivá mast z dubové kůry a konopí od firmy Annabis spojuje v sobě nejen léčivé účinky dubové kůry a konopí, ale i účinky dalších bylin. Mezi ně patří rakytník řešetlákový, santalové dřevo, cedr atlantský, myrta obecná, bambucké máslo, levandule obecná. Léčivá mast kromě bylin obsahuje také panthenol. Mast pomáhá při péči o kůži po hemeroidech i o popraskanou a podrážděnou pokožku. Mast svými léčivými účinky působí všude tam, kde něco svědí nebo pálí. Díky účinným látkám je výborný regenerační prostředek pokožky, poškozené prasklinami a odřeninami. Mast lze použít i nejcitlivější tělesné partie. Lze ji aplikovat dle svých individuálních potřeb.

Několik slov o výrobci léčivé masti z dubové kůry a konopí

Společnost Annabis je česká firma, která se zabývá prodejem přírodních výrobků a doplňků stravy. Kromě toho společnost Annabis podporuje Svaz postižených civilizačními chorobami i její akci „Chůze pro zdraví nezná hranic“. Výrobek společnosti Annabis je jednou z cen pro vítěze fotosoutěže 2014 na téma Léto s nordic walking. Společnost Annabis nabízí všem členům Svazu postižených civilizačními chorobami možnost využít zvýhodněného nákupu, k jednomu velkému balení obdrží dvě malé dle vlastního výběru.

Zdroj:

http://www.lecivekonopi.cz/

http://www.bio-racio.cz/annabis-balcann-dubova-kura-mast-80ml.html

http://www.fiftyfifty.cz/dubova-kura-leci-nejen-kozni-zanety-a-hemoroidy-1912653.php

http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach---humorny-special/dub.html

Vloženo 10.6 2014 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.