Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Maliny jako jídlo i jako lék

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Toto bobulovité ovoce, rostoucí na téměř dvoumetrovém opadavém keři, není třeba představovat, sbíráme je v lese, kupujeme je na tržištích i v obchodech a můžeme je i pěstovat v našich zahrádkách. Neznámější jsou červené odrůdy, avšak existují vyšlechtěné druhy malin s bílými, žlutými, fialovými i růžovými plody. K léčebnám účelům se hodí pouze odrůdy malin s červenými plody. Maliny jsou známé již od pravěku, ve starověku se používaly jako lék proti trávicím potížím. Maliny mají své místo i v asijském a ruském lidovém léčitelství.

Co obsahují maliny

Vědecké výzkumy prokázaly u malin anitioxidační, antimikrobiální účinky. Maliny vděčí za své antioxidační účinky vysokému obsahu látek zvaných ellagitaniny, které mají také protirakovinné účinky. Maliny obsahují vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, draslík, mangan, velké množství vitamínu C, vitamín A, vitamín P, vitamín E, karoten, vitamíny skupiny B, pektin, omega-3, nenasycené mastné kyseliny, třísloviny, rostlinná barviva, vlákninu, organické kyseliny jablečnou, vinnou, citrónovou, mravenčí, salicylovou,  ellagovou.

Maliny proti artróze, plísním, hypertenzi a dokonce i proti rakovině
 
Artróza je zánětlivé onemocnění kloubů, při jehož léčbě mohou pomoci maliny. Maliny pomáhají blokovat produkci enzymů, které hrají důležitou roli při vzniku zánětlivého procesu. Jelikož k tvorbě reaktivního kyslíku, který podporuje bolesti často namáhaných kloubů, dochází při zvýšené fyzické námaze, je odborníky doporučována jako prevence strava bohatá na antioxidanty. Maliny jsou ovocem bohatým na antioxidanty. 
Barviva obsažená v malinách si dokáží poradit i s plísněmi, včetně obtěžující kvasinky Candidy albicans, které je příčinou některých vaginálních onemocnění a také spouštěčem onemocnění tlustého střeva, tzv. syndrom dráždivého tračníku. A díky kyselině ellagové, která je nejen silným antioxidantem, ale má také schopnost brzdit růst rakovinných buněk, jsou maliny vhodným pomocníkem v prevenci i léčbě nádorových onemocnění.
Maliny jsou vhodné také při léčbě nachlazení, nemocí ledvin a močového měchýře, hypertenze, očních onemocnění a také pro podporu imunitního systému. A nejen to. Maliny díky sladké chuti a výhodnému podílu cukru, obsahují pouze 13 % sacharidů a vlákniny a minimálnímu obsahu kalorií ovocem vhodným pro hubnutí i pro udržení tělesné hmotnosti. 

Malinové listí jako lék
 
Léčivé účinky nemají pouze plody malin, ale i listí., které se používá zejména ke kloktání při zánětech dutiny ústní a pro potírání při chronických kožních chorobách i proti průjmu. Listy se sbírají od května do září z nekvetoucích výhonků v prvním roce života rostliny. Suší se na stinném a dobře větratelném místě, správně usušené listy si zachovávají svoji zelenou barvu, slabý zápach a trpkou, nahořklou chuť. Listy je nutné skladovat v dobře uzavřené nádobě, chráněné před světlem.
 
Z malinových listů se připravuje léčivý a chutný čaj. Stačí zalít jednu polévkovou lžíci malin vroucí vodou, přikrýt a nechat 10 minut louhovat.
 
Maliny v kosmetice
 
Maliny mají své využití i v kosmetice, z jader červených malin se vyrábí olej, který se přidává do prostředků na ochranu pleti. Pro použití malin pro hladkou a vláčnou pleť není třeba kupovat drahé kosmetické prostředky, pleťovou masku si můžete vyrobit sami. Postup je rychlý a jednoduchý, rozdrťte 6 až 8 malin a smíchejte je s jednou lžičkou medu, a dvěma lžícemi smetany. Masku naneste na čistou, nenalíčenou pokožku, nechte působit 15 minut a potom opláchněte.
 
Maliny na našem stole
 
Nejchutnější jsou čerstvé maliny nebo mražené, mražení je nejšetrnější způsob konzervace. Maliny lze konzumovat čerstvé s bílým jogurtem a mandlemi. Z malin se vyrábějí marmelády, džemy, nebo se dávají čerstvé maliny do koláčů, řezů, apod. Chutná a osvěžující je také malinová šťáva, avšak kupovaná bývá doplněna různými konzervanty. Výroba domácí, malinové šťávy bez chemických látek je jednoduchá. Propasírujte maliny přes síto, přidejte ke šťávě stejné množství cukru a povařte.
 
Nevýhodou malin je jejich rychlá kazivost, první známky kažení jsou skvrny a vlhkost. Maliny je nejlépe kupovat čerstvé, příp. mražené. Pokud si kupujete balené maliny, neměly by být pomačkané ani příliš natěsnané v obalu a měly by být bez známek kazivosti. Maliny v ledničce je třeba spotřebovat do dvou dnů nebo je zmrazit. Před zmražením je vhodné je prosypat cukrem, nechat alespoň dvě hodiny stát, slít šťávu a teprve potom je dát do mikrotenového sáčku a do mrazničky.
 
Recept na rychlý malinový koláč
 
Suroviny: 250 g cukru, 250 g pohankové nebo polohrubé pšeničné mouky, 1 ks. prášku do pečiva, 1000 g malin, 3 ks. vajec, mandle (ozdoba)
Postup: Žloutky oddělíme od bílků a ušleháme je s cukrem. Mouku s mícháme s práškem do pečiva a přidáme ji ke směsi žloutků a cukru. Vypracujeme těsto, pokud je příliš tuhé, přidáme trochu vody. Z bílků ušleháme sníh, který opatrně zapracujeme do těsta. Těsto vylijeme na máslem vymazaný nebo pečícím papírem vyložený plech. Na těsto poklademe omyté, očištěné maliny a dáme péci do vyhřáté trouby. Hotový koláč poklademe plátky mandlí.
 
Maliny si můžeme také pěstovat
 
Pokud máte zahrádku, můžete si pěstovat maliny sami. Maliny jsou na pěstování nenáročné, potřebují pouze polostín a dostatečně vlhkou půdu. Proutky malinových keřů se vysazují na odplevelený a zrytý záhon na jaře a na podzim. Mezi proutky je třeba dodržovat vzdálenost minimálně 70 cm. Pokud sázíte maliny na podzim, je vhodné dát sazenice do půdy o něco hlouběji a také chránit mladé sazeničky před mrazy nástýlkou. Po výsadbě je nutné sazenice zakrátit na dvě až tři očka, což je cca 20 cm, a pořádně zalít. Maliny stačí přihnojovat až v příštím roce. 
Maliny se sklízejí bez květního lůžka, po sklizni je třeba pruty vyřezat u země a nechat jen nově vyrašené. 
Pokud hodláte vysázet na své zahradě malinové keře, nemělo by to být blízko plotu, kde sousedíte s cizí zahrádkou. Šlahoun malinového keře uprostřed záhonu by vašeho souseda rozhodně nepotěšil. Dalším opatřením, které zamezí šíření malin na sousedův pozemek, je zakopat vlnitý laminát v hloubce cca 80 cm po celé délce záhonu. 
 
Zdroj: 
http://www.novesluzby.cz/zdravi-a-zdrava-vyziva.206/maliny-ovoce-plne-zdravi.20370.html
http://byliny.vitalion.cz/malinik-obecny/
http://tn.nova.cz/zpravy/zajimavosti/mate-radi-maliny-tohle-byste-o-nich-meli-vedet.html
http://www.gastroprincipal.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=181:maliny-liecive-cervene-bobulky&catid=40:ovocie-a-zelenina&Itemid=76
http://www.ordinace.cz/clanek/klouby-od-bolesti-ochrani-boruvky-a-maliny/
http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/maliny-z-vlastni-zahrady-vyberte-si-svou-odrudu
 
Vloženo 7.8 2014

 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.