Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Sladidlo jménem glukózo-fruktózový sirup

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Glukózo-fruktózový sirup je považován za přirozený zdroj glukózy a fruktózy. Bývá označován jako přírodní cukr. Jedná se o velmi často používané sladidlo, přidávané do mnoha potravinových výrobků.

 

Jak se vyrábí glukózo-fruktózový sirup

 

Glukózo-fruktózový sirup bývá nejčastěji vyráběn z geneticky modifikované kukuřice. Při výrobě glukózo-fruktózového sirupu se nejprve zrno rozemele, oddělí se škrob a přidají se enzymy, které přemění část glukózy na fruktózu. K výrobě glukózo-fruktózového sirupu může být použita i pšenice, což je zejména v Česku, rýže a další obiloviny a brambory.

 

Glukóza a fruktóza

 

Glukóza (hroznový cukr) je základní monosacharid. Může se podílet na složení jiných sacharidů, např. sacharózy (řepný cukr), laktózy (mléčný cukr), škrobů. Tělo spotřebuje glukózu jako palivo nebo ji uloží v podobě glykogenu jako zásobu energie. Pokud už v játrech a svalech, kam se ukládá glykogen, není místo, glukóza se ukládá v podobě tělesných tuků. Glukóza ovlivňuje vylučování inzulínu, na stoupající hladinu glukózy v krvi tělo reaguje zvýšeným vylučováním inzulínu. Vyšší množství inzulínu v těle vyvolává pocit hladu a potřebu cukru.

 

Fruktóza (ovocný cukr) patří mezi monosacharidy, je obsažena v ovoci, některé zelenině a v medu. Fruktóza se vstřebává až ve střevech a zpracovává se v játrech. Fruktóza nevyvolává vylučování inzulínu slinivkou břišní, proto bývá doporučována diabetikům jako náhradní sladidlo. Fruktóza se metabolizuje pouze v játrech na tuk, který se ukládá zejména v oblasti břicha.

 

.Glukózo-fruktózový sirup a naše zdraví

Významnou složkou glukózo-fruktózového sirupu je fruktóza, ve kterou se přeměnila část glukózy. Fruktóza se metabolizuje pouze v játrech na tuk, který se ukládá hlavně v oblasti břicha jako útrobní tuk, což má za následek kromě obezity vznik metabolických onemocnění včetně diabetu 2. typu, ztučnění jater, zvýšení hladiny kyseliny močové v krvi. Fruktóza se přeměňuje na tuky, které jsou z velké části triglyceridy, hojně přijímané v živočišných tucích. Nadbytečné triglyceridy se spolu s nadbytečným cholesterolem ukládají v podobě lipoproteinů ve vnitřních stěnách cév, kde vytvářejí aterosklerotické pláty a zužují cévy, čímž působí onemocnění srdce a cév. Fruktóza podporuje chuť k jídlu, některé vědecké studie dokonce zjistily, že fruktóza snižuje citlivost leptinu, hormonu sytosti, tím působí větší pocit hladu a následné přejídání se a tloustnutí a vyšší riziko všech nemocí způsobených obezitou.

Fruktóza je obsažená i v ovoci

Fruktóza je obsažena v ovoci, ale kromě ní je v ovoci velké množství vlákniny, které působí pomalejší vstřebávání všech látek, i fruktózy. Kromě vlákniny je v ovoci obsaženo mnoho enzymů, které se podílejí na štěpení sacharidů. Vlákninu ani enzymy v glukózo-fruktózovém sirupu nenajdeme.

Kde můžeme najít glukózo-fruktózový sirup

Glukózo-fruktózový sirup nemá pouze toto označení, ale bývá také označován termíny „přírodní cukr“, fruktózový sirup, glukózový sirup. Jelikož je glukózo-fruktózový sirup levnější a má vyšší sladivost než cukr, lze se s ním setkat v mnohých potravinách, např. v trvanlivém pečivu, některém sladkém pečivu, cukrovinkách, džusech, jogurtech, jogurtových nápojích, slaných pochutinách, šunce a dokonce i v masu. Přesněji řečeno v masných výrobcích, je-li na etiketě napsáno maso, musí výrobek obsahovat 100 % masa, což skutečně obsahuje, je to dáno legislativou. U masných výrobků je situace jiná, dle zákona nemusí masný výrobek obsahovat 100 % masa, a také ho obvykle neobsahuje, zato kromě různých látek obsahuje i glukózo-fruktózový sirup.

Jak se mu můžeme vyhnout

Glukózo-fruktózový sirup je přidáván do mnoha potravin, je proto třeba číst složení výrobků na obalu, např. v mletém masném výrobku by člověk běžně nehledal glukózo-fruktózový sirup. Přesto ho tam najde uvedený na etiketě na spodní straně vaničky.

Je těžké se úplně vyhnout glukózo-fruktózovému sirupu, najdeme ho v mnoha potravinách. Proto se doporučuje omezit příjem sladkých nápojů (limonád, džusů), trvanlivého pečiva, sušenek, sladkostí a dalších pochutin (např. slaných krekrů), do kterých je přidáván.

Je těžko pochopitelné, proč je glukózo-fruktózový sirup přidáván do mnoha potravin, přestože má velký vliv na vznik obezity, o jejímž nárůstu se stále hovoří, proč není do mnoha potravin místo glukózo-fruktózového sirupu přidávána zdraví prospěšná stévie, která je také levná a je nenáročná na pěstování.

Zdroj

http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/zdrava-vyziva/dejte-si-pozor/Cukr,-nebo-glukozo-fruktozovy-sirup-Po-nahrazce-rostou-speky__s640x7855.html

http://www.vitalia.cz/clanky/bez-fruktozoveho-sirupu-nam-bude-lip/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Frukt%C3%B3za

http://www.rizena-detoxikace.cz/hrozba-obezity/#.Ur96833hbak

http://www.gloria.tv/?media=153364

http://zakladnizdravi.cz/sladidla-pod-lupou

 Vloženo 28.5 2014

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.