Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Sushi – tradiční japonské jídlo

| autor: Evžena Janovská


zpět

 .Sushi, v překladu znamená „kyselá rýže“, je plátek ryby nebo plodů moře položený na povrch válečku z kulaté, bílé rýže, která má vysokou lepivost. Tuto tzv. sushi rýži nelze nahradit klasickou bílou rýží. Váleček z rýže je celý zabalen do jednoho z druhů jedlých mořských řas, nejčastěji do řasy nori. K rybě může být přidána zelenina, vejce nebo avokádo. Sushi by mělo být konzumováno ihned.

 
Historie sushi
 
Sushi má tisíciletou historii a rozmanitou podobu, ale začátky byly skromné. Počátky sahají již do 7.století, kdy bylo v Asii vlivem buddhismu zakázáno konzumovat maso. Japonci balili nasolené rybí maso do rýže a ukládali je mezi omyté kameny. Rýže při kvašení produkovala kyselinu mléčnou a způsobila zakonzervování lisovaných ryb, obvykle to bylo v rozmezí několika měsíců až let. Původně samotnou rýži nepojídali, až v 15. století zjistili, že rýže s rybou je výborná kombinace. O dvě století později přidáním rýžového octa zkrátili dobu kvašením na pár hodin. Největšího rozkvětu dosáhlo sushi v minulém století a tento rozkvět trvá dodnes.
 
Sushi pro naše zdraví
 
Sushi je oblíbené pro svoji netradičnost i výživovou hodnotu. Vyrábí se z rýže, která se uvaří a ještě teplá se smíchá se speciální omáčkou z rýžového octa, sushinoko, a nechá se vychladnout, spolu se syrovými rybami nebo plody moře je to základní ingredience. Syrové ryby jsou pro naše zdravé prospěšnější než ryby tepelně upravované. Kromě ryb, nejčastěji se používá losos a tuňák, a mořských plodů, např. krevet, chobotnic, sépií, mušlí se k výrobě suši používají také mořské řasy, zejména mořská řasa nori, houby, avokádo a zelenina. Sushi může být dochucováno tradičními japonskými dochucovadly, např. pastou wasabi nebo naloženým zázvorem. Sushi je tak zdrojem mnohých, pro lidské tělo důležitých látek - kvalitních bílkovin, nenasycených kyselin, proteinů a minerálů, zejména jódu. Sushi je nízkokalorické, obsahuje málo tuku, je to výborné jídlo nejen pro ty, kteří chtějí hubnout, ale i pro ty, kteří si chtějí svoji tělesnou hmotnost udržet.
 
 
Nejznámější druhy sushi
 
Existuje mnoho druhů sushi, mezi nejznámější patří maki, california roll, nigiri, temaki, gunkan, chirashi. Základním druhem servírování sushi je maki. Má tvar rolky, plněné rýží, rybou, zeleninou, které jsou obaleny mořskou řasou nori. Při konzumaci se namáčí jednotlivé kousky do sójové omáčky a křenu wasabi. Podává se s marinovaným zázvorem. Zázvor má neutralizovat chuti mezi jednotlivými kousky. California roll je obrácené maki sushi, tj. rýže je po obvodu a mořská řasa nori je uvnitř. Nigiri je malý váleček z rýže, ozdobený nakrájenou syrovou rybou, korýši nebo vejcem. Podává se s marinovaným zázvorem a sójovou omáčkou s wasabi. Temaki je sushi do ruky, jedná se o kornoutky z řasy nori, plněné rýží a rybou, kaviárem nebo zeleninou. Gunkan jsou malé košíčky ze sushi rýže a sušené mořské řasy plněné mořskými plody, kaviárem. Chirashi je sushi salát. Obsahuje směs rýže a všech surovin, používaných pro přípravu sushi. Směs se dochucuje sójovou omáčkou a wasabi a je podávaná v malých miskách.
 
Sushi dnes
 
Původní japonské sushi má svá pevně daná pravidla. Toto tradiční japonské jídlo má obsahovat octem ochucenou rýži s čerstvými plátky ryby či korýše, příp. kaviár či vařené vejce, zeleninu nebo avokádo a mořskou řasu, které může být dochuceno solí nebo tradičními japonskými dochucovadly, např. pastou wasabi nebo nakládaným zázvorem. Sushi se má servírovat s horkým zeleným čajem. V  Sushi-barech, které se staly nedílnou součástí japonských měst sedmdesátých let dvacátého století, se podávalo tradiční sushi.
 
Dnes je situace jiná, v USA zmodernizovali tradiční sushi „k obrazu svému“. A odtud se trend „moderního sushi“ dostal zpět do Japonska. V některých restauracích připravují sushi „na americký způsob“, tento způsob nemá se sushim nic společného. Sushi připravují např. s vepřovým nebo hovězím masem s rajčaty a tatarskou omáčkou, úhořem s okurkou a sýrem, mušlemi s chilli, papričkami a majonézou, apod. Sushi si můžete koupit ve specializovaných prodejnách s japonskými potravinami, jedna z nich je v Praze 1 na Národní třídě, vedle KFC.
 
Sushi si můžete připravit sami
 
Můžete si pochutnat nejen na sushi ze specializovaných prodejen, ale můžete si ho připravit sami. Základem sushi jsou kvalitní suroviny. Na jednu porci sushi  budete potřebovat 100 g sushi rýže, 2 polévkové lžíce rýžového sushi octa, 1 čajovou lžičku krupicového cukru, špetku soli, 1 plát mořské řasy nori, 1 velký plátek uzeného lososa, japonský křen wasabi, naložené okurky.
Rýži odměřte hrníčkem nebo sklenicí, nasypte do hrnce, přidejte asi dvojnásobné mnžství studené vody a properte (rukou). Vodu slijte a postup opakujte asi 6x až 8x - voda z rýže je napoprvé velmi kalná, ale ani po osmém proprání nebude úplně průzračná, nicméně propraná dostatečně. Poté rýži zalijte studenou vodou, přikryjte poklicí a nechte asi 10 minut stát. Poté ji rychle uveďte do varu. Jakmile se začne vařit, stáhněte žár na minimum, aby se var udržel a vařte dalších 15 minut. Rýži nesolte ani nezvedejte pokličku během vaření. Po 15 minutách rýži odstavte, sejměte pokličku a hrnec ihned přikryjte čistou suchou utěrkou a poklici vraťte zpět. Rýži takto nechte dojít ještě 20 minut, utěrka zabrání skapávání sražené páry zpět do rýže) V misce nebo skleničce smíchejte asi 100 ml horké vody, ocet, cukr a sůl. Nemíchejte kovovým nástrojem - kov někdy zareaguje s octem a výsledná chuť moc neprospěje. Rýži poté přemístěte do větší keramické, skleněné nebo plastové mísy. Rovnoměrně ji rozprostřete plastovou špachtlí nebo dřevěnou vařečkou, rovnoměrně polijte asi polovinou ochuceného octa a opatrně promíchávejte - rýži je třeba spíše převracet, než míchat, aby z ní nevznikla kaše. Pokud rýže uspokojivě absorbuje ocet, můžete přidat - rýže nesmí být mokrá ani příliš vlhká, tekutina nesmí zůstat na dně. Správně uvařené rýžové zrnko je pružné a lepivé, ale nikoliv mazlavé.
Plátky mořské řasy Nori rozřízněte na polovinu nebo rozstřihněte nůžkami. Rozložte je na utěrku nebo podložku a na každý plátek rozprostřete rýži. Potřete ji křenovou pastou wasabi, přidejte plát uzeného lososa a poklaďte nudličkami naložených okurek. Pomocí bambusové podložky nebo utěrky je srolujte a lehce stiskněte. Každou roládku nakrájte na 6-8 stejně velkých kousků.
Sushi podávejte s japonskou sójovou omáčkou, nakládaným zázvorem. K sushi je nevhodnější nápoj kvalitní zelený čaj.
 
Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Su%C5%A1i
http://life.ihned.cz/jidlo/c1-59963670-serial-o-sushi-pruvodce-zakladnimi-druhy
http://www.levnesushi.cz/
 
 

 

 

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.