Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Zázvor – kořen pro naše zdraví

| autor: Evžena Janovská


zpět

Zázvor se u nás v poslední době těší velké oblibě, jsou známé nejen zázvorové perníčky, sušenky, cukroví, zázvor je používán také jako koření k jídlům z masa a ryb. Zázvor je také oblíbený prostředek pro osvěžení i proti kašli, chřipce a nachlazení.

Původ a popis zázvoru

Zázvor pravý, latinsky Zingiber officinale je teplomilná a vlhkomilná rostlina patřící k čeledi zázvorovitých. Jedná se o trvalý keř, vysoký 1 až 2 metry, s kořenem, připomínající ruku s prsty, hustě obrostlými listy a drobnými, žlutými nebo bílými květy uspořádanými do klasu.

Zázvor pochází z oblasti tropických džunglí střední a východní Asie, ve starověké Číně se používal jako léčivá rostlina, v 16. století byl zázvor přivezen španělskými dobyvateli do Evropy. V Anglii a Irsku, byl velmi oblíbený, dodnes se v anglickém jazyce zachovalo mnoho slov a obratů, spojených se zázvorem, např. to ginger up (= někoho povzbudit, rozveselit, něco rozhýbat, rozjet).

Léčebné látky v zázvoru

Zázvor obsahuje 80 % vody a 20 % škrobů, bílkovin, tuků, minerálů, vitamínů, zejména vitamínů skupiny B, vitamínu E, vitamínu A, fosforu, hořčíku, vápníku a účinných látek. Nejvýznamnější účinnou látkou je gingerol. Gingerol působí štiplavost zázvoru. Sušený zázvor je štiplavější než čerstvý zázvor. Gingerol se při sušení chemicky rozkládá na látky, které mají stejné vlastnosti jako gingerol, ale jsou silnější a tím mají i ostřejší aroma a štiplavější chuť.

Zázvor jako lék

Ze zázvoru se používají pouze oddenky kořenu. Zázvor má díky svému složení antibakteriální, protizánětlivé, antiemetické (proti zvracení), antioxidační a regenerační účinky, podporuje prokrvení, tlumí kašel, posiluje imunitu, působí proti průjmu, rozšiřuje cévy, vyrovnává krevní tlak, uvolňuje křeče. Zázvor má stimulační účinky nejen pro tělo, ale i pro psychiku, pomáhá proti stresu, únavě a také pomáhá při spalování tuků. Zázvor pomáhá tišit bolest při chronických onemocněních, jakými jsou např. revmatoidní artritida nebo ischias. Léčebné účinky zázvoru na kašel, chřipku i nachlazení jsou známé, ze zázvoru se vyrábí kloktadlo, které je účinným pomocníkem proti angíně, sirup proti kašli. Méně známé jsou účinky zázvoru při léčbě astmatu, např. látka alfa-pinen, obsažená v zázvoru uvolňuje hlen v dýchacích cestách. A nejen to, zázvor je také účinným prostředkem v prevenci proti trombóze a díky silnému protizánětlivému účinku je vhodný i při léčbě rakoviny. Látky obsažené v zázvoru vytvářejí v těle prostředí, které znemožňuje růst a rozšiřování rakovinných buněk. Zázvor má také schopnost eliminovat amyloidové plaky v mozku, které jsou spojovány se vznikem degenerativních onemocnění mozku, včetně Alzheimerovy choroby.

Zázvorový čaj – osvěžení v každém ročním období  

Zázvorový čaj je nejen známý a osvědčený prostředek proti kašli, chřipce a nachlazení, ale je také osvěžující nápoj v každém ročním období. V horkých dnech nás může osvěžit vlažný zázvorový čaj. Příprava je velmi jednoduchá, nastrouhaný čerstvý zázvor zalijeme vroucí vodou a necháme asi 5 minut vylouhovat. Potom zázvor odstraníme. Po vychladnutí přidáme med nebo stévii, můžeme přidat také plátky citronu a lístky máty na ozdobu.

Zázvor v kuchyni

Zázvor má také široké využití v kuchyni, nejen jako osvěžující zázvorový čaj nebo jako koření k výrobě cukroví a sušenek, ale také jako koření k rybám, drůbeži, hovězímu a vepřovému masu, při přípravě jídel indické a čínské kuchyně a jako koření k zeleninovým pokrmům. Zázvor je také doplněk různým dezertům.

Netradiční recept se zázvorem

Zázvorový čaj nebo maso ať už vepřové nebo hovězí na zázvoru je hodně známé a recepty zná mnoho lidí. Méně známé je čatní se zázvorem. Jedná se o pikantní ovocnou omáčku původem z Indie, jejíž kombinace sladké, štiplavé, kyselé a pikantní chutí dodá pečenému nebo grilovanému hovězímu, vepřovému i rybímu masu zvláštní, rafinovanou chuť. Jako příloha je nejvhodnější čerstvý chléb nebo celozrnné pečivo.

Čatní se zázvorem (1 porce)

Suroviny: 250 g čerstvého ananasu, 2 stroužky česneku, 3 cm zázvorového kořene, 50 g rozinek, 10 ml octa Aceto Balsamico nebo jablečného octa, špetka mletého chilli, špetka soli

Postup: Oloupaný ananas nakrájíme na kousky, posypeme solí a necháme asi jednu hodinu uležet při pokojové teplotě. Potom přidáme k ananasu rozinku, oloupaný, utřený česnek a rozmixujeme na pyré. Vzniklé pyré dáme do hrnce, přidáme ocet a chilli a při stálém míchání vaříme, dokud nevznikne hustá kaše. Dle chutí lze dosolit a buď spotřebovat přímo, nebo nalít ještě horké do zavařovací sklenice a sklenici hermeticky uzavřít. Čatní vydrží několik měsíců.

Zázvor může někdy škodit

Široké spektrum léčivých účinků zázvoru může svádět k jeho hojné konzumaci. Při nadměrné konzumaci může však naopak škodit. Denní konzumace zázvoru vyšší než 1 g sušeného 5 g čerstvého může způsobit pálení žáhy, průjem, nevolnost, zvracení a také srdeční poruchy. Zázvoru by se měly vyhýbat nejen těhotné ženy a děti do dvou let věku, ale i ti, kteří užívají antikoagulační léky, např. warfarin. Zázvor má vliv na srážlivost krve, obsahuje látky, které zabraňují shlukování krevních destiček. Zázvor může také zvýšit vstřebávání některých léků, je proto vhodné číst přívalové letáky a případné nejasnosti konzultovat s lékařem.

Zdroj:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1zvor_(ko%C5%99en%C3%AD)

http://bylinky.doktorka.cz/7-pozitivnich-ucinku-zazvoru-na-vase-zdravi/

http://bylinky.doktorka.cz/zazvor---podpora-traveni/

http://kuchyne.dumazahrada.cz/clanky/vareni-a-stolovani/dobra-zprava-pro-dietare-po-zazvoru-se-hubne-18958.aspx

Vloženo 10.6 2014

© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.