Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.

Zelený čaj – nejen tradiční japonský nápoj

| autor: Evžena Janovská


zpět

 Zelený čaj patří mezi běžné nápoje, a to nejen v Japonsku, kde je národní nápoj. O zeleném čaji je známo, že je silným antioxidantem, tj. zbavuje tělo škodlivých látek, posiluje imunitu a brzdí proces stárnutí.

 
Historie a popis zeleného čaje
 
Čajovník patří k rodu kaméliovitých, dorůstá do výšky 20 m. Daří se mu v tropickém i subtropickém pásu, má rád slunná místa s dostatkem deště. Listy čajovníku jsou zelené, kožovité. Sklízejí se listy, které se dále zpracovávají.
 
Historie zeleného čaje se začala psát v Číně, kdy zhruba před 5000 lety, kdy císař Šen-nung, znalec léčivých bylin, objevil chuť i léčivé účinky zeleného čaje. Zelený čaj se postupně rozšířil nejen do Číny, ale i do Tibetu, Mongolska, Japonska a později i do Evropy, Indie, USA.
 
Rozdíl mezi černým a zeleným čajem
 
U nás se je kromě zeleného čaje také ve velké oblibě černý čaj. Mnozí lidé si myslí, že se jedná o různé druhy čajů. Není to však pravda. Listy černého i zeleného čaje jsou ze stejné rostliny. Rozdíl mezi černým a zeleným čajem je pouze ve způsobu zpracování. Čajové lístky obsahují enzymy, které po utržení oxidují. Napařením nebo jemným zahřátím lístků, se zastaví oxidační proces, tyto čajové lístky se použijí na přípravu zeleného čaje. Zatímco u lístků, ze kterých má být černý čaj, se nechá proběhnout oxidační proces do konce a potom se lístky dále zpracovávají. Díky tomuto procesu má černý čaj jinou chuť i vzhled než zelený čaj. A nejen to, černý čaj ztrácí procesem zpracování některé užitečné látky, které si zelený čaj ponechává, např. polyfenoly. To neznamená, že by černý čaj neobsahoval žádné zdraví prospěšné látky, pouze jich obsahuje méně.
 
Léčivé účinky zeleného čaje
 
Nepříliš koncentrovaný čaj je vhodný nápoj nejen na doplnění tekutin, ale i na osvěžení. Zelený čaj obsahuje také kofein, stejně jako káva, ale na rozdíl od kávy obsahuje i třísloviny, které zpomalují uvolňování kofeinu. Mezi druhy zelených čajů s nízkým obsahem kofeinu patří např. Banča, Lo-šan-wu, Hódžiča. Zelený čaj obsahuje betakaroten, vitamín B2, vitamín D, vitamín K, fluor, vápník, mangan, železo, selen. Na základě vědeckých výzkumů bylo zjištěno, že minerály i vitamíny musí být spojovány s jinými látkami, které samy o sobě nejsou pro zdraví důležité, ale které zajišťují optimální účinek vitamínů i minerálů. Zelený čaj obsahuje též třísloviny, polyfenoly), jedná se o tyto čtyři polyfenoly souhrně zvané katechiny: epikatechin, epikatechingalát, epigalokatechin, epigalokatechingalát. Třísloviny působí hořkou chuť čaje, mají však i pozitivní účinky, jsou prevencí proti rakovině, ničí viry, bakterie, snižují riziko aterosklerózy (kornatění tepen) a infarktu myokardu. Polyfenoly jsou velmi silným i antioxidanty, ničí viry, podporují činnost jater, zpomalují proces stárnutí a pomáhají regulovat hladinu glukózy v krvi.
 
Zelený čaj obsahuje také silice a saponiny. Silice ovlivňují aroma čaje, chrání před bakteriemi, mají povzbuzující a uvolňující účinek. Jejich nevýhodou je snadná těkavost, proto se má čaj zalévat vodou o teplotě 90 °Celsia, toho se docílí tím, že se nechá voda přejít varem a potom se nechá cca 5 minut vychladnout. Některé luxusní druhy zeleného čaje s jemným aroma, se mají zalévat vodou, která má teplotu pouhých 60 °Celsia. Saponiny byly dříve považovány za toxické látky, důvodem je, že je naše tělo obtížně přijímá. Saponiny mají jeden účinek, pro který jsou vhodnými látkami na podporu hubnutí. Saponiny chemicky vážou na sebe část tuků v tenkém střevě, takže je tělo nemůže zužitkovat a tím přispívají ke štíhlé linii. Kromě toho tento účinek saponinů má i příznivý vliv na hladinu cholesterolu a dalších tuků v krvi. Tuky navázané na saponiny se již nedostanou ze střev do krve, ale jsou vyloučeny z těla. Zelený čaj pomáhá při hubnutí také tím, že zpomaluje vstřebávání sacharidů. Zelený čaj také zvětšuje objem stolice, čím předchází zácpě.
 
Černý čaj ztrácí vlivem procesu zpracování betakaroten, a z větší časti také polyfenoly.
 
Japonský čajový obřad nepatří pouze do minulosti
 
V Japonsku se dodnes provádí čajový obřad, který je starý jako historie zeleného čaje v Japonsku. Čajový obřad je nerozlučně spjat se zenem, má za cíl harmonii a ukáznění mysli pro zenovou meditaci. V současné době je v Japonsku čajový obřad také zajímavou turistickou atrakcí. Obřad se odehrává ve zvláštním čajovém domku s umělecky vybudovanou zahradou. Hosté si umyjí ruce i ústa a na znamení pokory krátce pokleknou v čajové místnosti, poté zaujmou místa na podložkách na zemi. Hostitel nasype listy zeleného čaje Mača, rozdrcené na prášek do misky, zalije vodou z kotlíku, která má teplotu 60 °Celsia a speciální bambusovou metličkou třením napění. Příprava čaje, podávání čaje hostům a konzumace čaje se řídí přesnými rituálními předpisy. Během přípravy čaje je zachováváno mlčení, během konzumace čaje jsou očekávány projevy tlumené zábavy a obdivu k zařízení. Japonský čajový obřad trvá cca 1,5 hodiny.
 
Nákup a příprava kvalitního zeleného čaje
 
Zelený čaj v nálevových sáčcích je běžně k dostání v každém hypermarketu, milovníky čaje by ale moc nepotěšil. Milovníci čaje si kupují kvalitní čaj sypaný, na jeden šálek čaje dávají jednu čajovou lžičku čaje, zalijí čaj vodou o teplotě 90 °Celsia, čaje s jemnějším aroma vodou o nižší teplotě a nechají čaj louhovat cca 2 minuty, tím se u něho rozvine nejen aroma a chuť, ale i léčivé účinky, které se ztrácejí při zalití čaje vroucí vodou. Zelený čaj v sáčcích sice nemá špičkovou kvalitu, ale to neznamená, že neobsahuje výše uvedené zdraví prospěšné látky. Do čajů v sáčcích se přidává čajová drť, ta kromě listů obsahuje i větvičky, suché listy, které nesmí být v kvalitních druzích čaje.
 
Zajímavost nejen o zeleném čaji
Na závěr jedna zajímavost, konvice na čaj není čínským vynálezem, přestože porcelán je čínským vynálezem. Porcelánová čajová konvice a šálky na čaj jsou evropským vynálezem. V Číně a v Japonsku se čaj připravoval a dodnes připravuje tak, že se nasype do malých misek a zalije vodou, která se uvařila v kotlíku, čaj se nepije ze šálků, ale z malých misek.
 
Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%BD_%C4%8Daj
http://www.celostnimedicina.cz/proc-pit-zeleny-caj.htm
http://www.oxalis.cz/zeleny-caj/cz/t-114/
http://zeleny.chutnycaj.cz/ucinky/
http://www.japonsko.info/cajovy-obrad.php
http://www.nejlepsi-recepty.wz.cz/?clanek=japonska-kuchyne
http://zeleny.chutnycaj.cz/priprava/¨
http://www.japonet.cz/A10m.php
http://www.unitea.cz/uzitecne-informace/archiv-clanku/evropsky-cajovy-porcelan-i/
© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.