Informační portál Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR z.s.
Nechcete přibrat? Udržujte příjem a výdej energie v rovnováze!

Nebývá lehké zhubnout, avšak ještě těžší bývá si svoji tělesnou hmotnost udržet. A přitom to vůbec není složité, naše tělesná hmotnost, a také naše zdraví závisí na našem příjmu a výdeji energie. Pokud bude náš příjem energie vyšší než její výdej, budeme přibírat a snadno můžeme dojít k obezitě.

Nordic walking nejen pro dospělé

Nordic walking je pro každého, bez rozdílu věku i fyzické kondice. Dokazuje to akce Rozchoďme civilky, do které se zapojily také děti, které si říkají Tuláci z Chomutova.

Nordic walking není jen zdravotní cvičení

Nordic walking je sport pro každého. Je třeba ho provádět správnou technikou a používat správné hole.

Nordic Walking z pohledu odborníků

Je těžké najít sportovní aktivitu, která je vhodná jako zdravotní, rehabilitační cvičení, jako cvičení pro zlepšení kondice i jako doplňkový trénink vrcholových sportovců.

Nordic walking – sport pro každého

Pohyb je důležitý, to je známá a zkušenostmi prověřená skutečnost. Mnoho lidí si pod pojmem pohyb představuje nějakou sportovní aktivitu, jako je např. běh, tenis, cvičení ve fittness nebo v posilovně. Ne každý má na tyto a podobné aktivity potřebnou fyzickou kondici a pohyb potřebuje. Co s tím?

Nordic Walking v České republice

Během posledních deseti let se stala chůze s holemi Nordic Walking (severská chůze) oblíbenou aktivitou v České republice. Se severskou chůzí se můžete setkat v lázních a dalších rekreačních zařízeních, kde Vám hole pro Nordic Walking jednak zapůjčí a zároveň Vás naučí správné technice chůze s holemi, tak aby měla pozitivní vliv na Váš zdravotní stav a fyzickou kondici.

O Nordic Walking 2

"Učili jsme se chodit", zní nadpis článku deníku Šíp. Co je na chůzi s holemi Nordic Walking tak specifické?

Hole Nordic Walking versus turistické (trekové) hole

Často se stává, že Vám ani v obchodě, kde hole prodávají, dobře neporadí, jaké hole zvolit pro Nordic Walking a jaké mají přednosti oproti jiným typům holí. V tomto článku shrnujeme základní informace a rady k výběru a nákupu holí Nordic Walking.

O Nordic Walking 1

Jaká jsou pozitiva pohybových aktivit? Proč chodit s holemi? Díky speciálním holím pro Nordic Walking se při chůzi aktivně zapojují i další svalové skupiny našeho těla (cca 90% všech svalů), tím se chůze usnadňuje, odlehčují se dolní končetiny, více je podpořena činnost oběhových a dýchacích orgánů.....


© SPCCH Všechna práva vyhrazena.Webdesign by Proxima design.